8254

انگشتر مردانه نقره وزن 15.9 گرم

انگشتر خطی عقیق یمنی 8254

عقیق یمنی تراش چهار گوش به طول 16.3 و عرض 15 میلیمتر

حکاکی دستی استاد شمشادی امضای 19ح

برگرفته از طرح کالیگرافی (Calligraphy) زیبا با متن “یا فاطمه الزّهرا”

عقیق خط کالیگرافی شمشادی 8254

رکاب مدل کمره شیرازی سایز 63 – 64 ساخته آقای داوود کریمی

قیمت : 480.000 تومان

**************************

کالیگرافی اصطلاحی غربی است که در توصیف هنر خوشنویسی به کار می‌رود.

از این رو این هنر در سراسر دنیا با این نام شناخته می‌شود.کالیگرافی نوعی نقاشی است که در آن خطوط با یکدیگر برخورد دارند و در واقع نوعی کمپوزسیون خط است. در کالیگرافی، هنرمند اشکالی بوجود می‌آورد که زیباست.در ایران این نوع نقاشی به دوران قبل از صفویه باز می‌گردد، ولی در دوره قاجار از زمان میرزا غلامرضا اصفهانی خوشنویس که با خط نستعلیق سیاه مشق کرد، کالیگرافی شکل گرفت.

رکاب نقره مردانه دست ساز 8254

کالیگرافی عربی نوعی از هنرهای بصری است که از 28 خط عربی که از الفبای Aramaic Nabataean مشتق شده شکل گرفته است که به این ترتیب حسی از خلاقیت و الهام بخشی را به بیننده القا می‌کند.با گذشت زمان، کالیگرافی عربی از شکل کلاسیک به مدرن تغییر پیدا کرد که این نه تنها یک تغییر موفقیت آمیز است، بلکه یک موفقیت در هنر خوشنویس جهان نیز به شمار می‌رود.

خط کالیگرافی 8254

حرفه حکاکی و خوشنویسی نیازمند درك عمیق از شیوه نوشتن رسمی و ملاحظه دقیق مواد وابزارهای سنتی میباشد. خوشنویسی داراي اصول و قواعد از پیش تعیین شده است و باید در چارچوب و قالبهای تعریف شده عمل کرد . برای مثال اگر دو هنرمند خطاط حرف” ی” را به خط نستعلیق خوشنویسی کنند ، قاعدتاً یک نتیجه واحد بدست خواهد آمد . خطوط خوشنویسی عبارتند از : ثلث، ریحان ، توقیع ،نستعلیق ، شکسته نستعلیق ، معلی و …

مرجع : روزنامه همشهری آنلاین و مقالات اینترنتی

هنوز دیدگاهی ثبت نشده

خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.