820054

انگشتر مردانه نقره وزن 15.9 گرم

**************************

کالیگرافی اصطلاحی غربی است که در توصیف هنر خوشنویسی به کار می‌رود.

از این رو این هنر در سراسر دنیا با این نام شناخته می‌شود.کالیگرافی نوعی نقاشی است که در آن خطوط با یکدیگر برخورد دارند و در واقع نوعی کمپوزسیون خط است. در کالیگرافی، هنرمند اشکالی بوجود می‌آورد که زیباست.در ایران این نوع نقاشی به دوران قبل از صفویه باز می‌گردد، ولی در دوره قاجار از زمان میرزا غلامرضا اصفهانی خوشنویس که با خط نستعلیق سیاه مشق کرد، کالیگرافی شکل گرفت.

کالیگرافی عربی نوعی از هنرهای بصری است که از 28 خط عربی که از الفبای Aramaic Nabataean مشتق شده شکل گرفته است که به این ترتیب حسی از خلاقیت و الهام بخشی را به بیننده القا می‌کند.با گذشت زمان، کالیگرافی عربی از شکل کلاسیک به مدرن تغییر پیدا کرد که این نه تنها یک تغییر موفقیت آمیز است، بلکه یک موفقیت در هنر خوشنویس جهان نیز به شمار می‌رود.

حرفه حکاکی و خوشنویسی نیازمند درك عمیق از شیوه نوشتن رسمی و ملاحظه دقیق مواد وابزارهای سنتی میباشد. خوشنویسی داراي اصول و قواعد از پیش تعیین شده است و باید در چارچوب و قالبهای تعریف شده عمل کرد . برای مثال اگر دو هنرمند خطاط حرف” ی” را به خط نستعلیق خوشنویسی کنند ، قاعدتاً یک نتیجه واحد بدست خواهد آمد . خطوط خوشنویسی عبارتند از : ثلث، ریحان ، توقیع ،نستعلیق ، شکسته نستعلیق ، معلی و …

مرجع : روزنامه همشهری آنلاین و مقالات اینترنتی

11:19 ب.ظ انگشتر 8
هنوز دیدگاهی ثبت نشده

برچسب ها :
خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.