نگین انگشتر عقیق خطی ذکر یونسیه 8570انگشتر عقیق خطی ذکر یونسیه 8570

8570

انگشتر عقیق خطی

متن : ذکر یونسیه

لا إلهَ إلاّ اَنت سُبحانَکَ اِنّی کُنتُ مِنَ الظّالِمین

یا حی یا قیوم

جهت اشاره به داستان در مرکز نگین تصویر ماهی حکاکی شده است

جنس رکاب : نقره

نوع رکاب : فیلی ساده

مهر رکاب : سید

قیمت : 650.000 تومان

ذکر یونسیه یعنی گفتن : لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

در قرآن آمده است : وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَن لَّن نَّقْدِرَ عَلَیْهِ فَنَادَى فِی الظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَک إِنِّی کنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ

ذوالنون را ، آنگاه که خشمناک برفت و پنداشت که هرگز بر او تنگ نمی گیریم و در تاریکی ندا داد : هیچ خدایی جز تو نیست ، تو منزه هستی ومن از ستمکاران هستم.

حضرت یونس علیه السلام مدت ها در میان قومش به ارشاد مردم پرداخت ولی در مدت سی و سه سال فقط دو نفر به او ایمان آوردند. او هم قوم خود را نفرین کرد و خداوند به او وعده داد که در فلان تاریخ عذاب خود را بر آنان خواهد فرستاد. یونس از شهر خارج شد اما یکی از دوستانش در شهر ماند و مردم را از عذاب خدا ترساند و از آنها خواست توبه کنند و آنها که نشانه های عذاب وعده داده شده را دیدند از ترس عذاب توبه و ناله کردند تا خدا عذابش را از آنان بر گرداند یونس به امید اینکه مردم نابود شده اند به شهر بازگشت و وقتی دید همه چیز عادی است و مردم به کارشان مشغول هستند، عصبانی شد و شهر را بدون اجازه خداوند ترک کرد و با یک کشتی راهی دریا شد.

در بین راه ماهی غول پیکری به کشتی حمله کرد و به خواست خداوند متعال حضرت یونس را بدون اینکه به او آسیب برساند بلعید حضرت یونس وقتی به هوش آمد متوجه اشتباه خود شد و با ناله و تضرع به درگاه خداوند توبه کرد که توبه او در قرآن آمده است و بخشی از آیه به عنوان ذکر یونسیه مشهور شده است که علما و عرفا خواص بیشماری را برای آن نقل میکنند.

بهبهان 16 دسامبر 2016 - 10:37 ب.ظ

خوشحال و خرسندم که در کشورمان مردمانی زندگی میکنند که به کار خودشان و هنری که بدان میپردازند علاقه و آکاهی دارند و از نشر آن امتناع نمی ورزند. جناب آقای بخشوده دقت شما در ارایه دقایق و ظرایف آثار هنری، نشان از حس زیباشناسی شما دارد و این ویژگی ستودنی است. شما در سخنان خود زحمتهای ناپیدای هنرمندان این دیار را پیش چشم می آورید و برای آگاهی بیشتر خوانندگان اطلاعات تکمیلی و جانبی را نیز جمع آوری و پیش رو میگذارید تا همگان در دانش و علاقه شما سهیم شوند. بی رودربایستی و بدور از چاپلوسی و تملق عرض کنم با سایت شما من شیدایی انگشتر و نگینهای خطی شدم. امیدوارم که همیشه در سایه یزدان، تندرست و خندان باشید.

Arash Bakhshoodeh 16 دسامبر 2016 - 11:30 ب.ظ

سلام برادر عزیزم
این همه لطف و محبتی که حضرتعالی و سایر همراهان و بینندگان مبذول میفرمائید ، بزرگترین پشتوانه و دلگرمی ما در انجام وظیفه هستش
امیدواریم با ارائه آثار خوب و ماندگار بتونیم به بارور شدن این همه ذوق و شوق پاسخ مناسب بدیم

در پناه حق باشید

برچسب ها :
خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.