کد محصول : 8305

انگشتر مردانه عقیق خطی

حکاک : رحیم متن : بسم الله الرحمن الرحیم

سبک طغرا

رکاب شیرازی نقره سه پر سازنده : آقای داود کریمی مهر زاهد – زنجان

انگشتر مردانه عقیق خطی طغرا 8305انگشتر مردانه عقیق خطی 8305نگین انگشتر مردانه عقیق خطی 8305رکاب انگشتر مردانه عقیق خطی 8305

طول نگین 23 عرض نگین 20 میلیمتر

سایز رکاب 63 وزن انگشتر 16/2 گرم

قیمت : 640.000 تومان

فروش رفته

*******************************************************************

نگین انگشتر عقیق خطی 8305انگشتر عقیق خطی 8305

انگشتر عقیق خطی

متن : لااله الا الله ملک الحق المبین

سبک حکاکی کوفی

رکاب شیرازی نقره استاد رضا زرگری

فروش رفته

*******************************************************************

انگشتر نقره عقیق خطی

متن : تاج سر انبیا محمد رکاب فیلی نقره

فروش رفته

نگین انگشتر نقره عقیق خطی 8305انگشتر نقره عقیق خطی 8305

نويسنده: حجة الاسلام سيد کريم آقا ميري

يکي از اوصافي که از جمله ممتازترين اوصاف پيامبر اسلام در بين آيات قرآن بيان شده، خلق عظيم مي باشد. در سوره مبارکه قلم خداوند پيغمبرش را اين گونه مي ستايد:

“وَ إِنَّک لَعَلي خُلُقٍ عَظِيمٍ؛

تو اي پيامبر داراي اخلاق بزرگي هستي.
با جمله اسميه و تأکيد، مي فرمايد: تو داراي اخلاق عظيمي هستي، وقتي خداي سبحان از چيزي با عظمت ياد کند، معلوم مي شود که آن کس يا آن چيز از عظمت فوق العاده اي برخوردار است؛ چون او هر چيزي را با صفت عظمت، نمي ستايد. بسياري از موارد را با صفت “ضعف” يا “قلت” ياد مي کند، سراسر دنيا را اندک مي شمرد: “مَتاَعُ الدُّنيَا قَلِيلٌ” و از دسيسه هاي شيطان به عنوان: “إنَّ کَيدَ الشيطانِ کان ضعِيفاً” سخن مي گويد، اما وقتي از خلق رسول خدا(ص) نام مي برد مي فرمايد: اي پيامبر تو واجد همه ملکات نفساني در حد اعلا هستي!” وَ إنَّ لَک لاَجراً غَيرَ مَمنُونٍ” و “وَ إِنَّکَ لَعَلي خُلُقٍ عَظِيمٍ”.
يعني تو اجر نامحدود داري، گرچه عطاياي خداوند به بهشتيان زوال ناپذير است، ولي اين اجر، نعمت خاصي است که به پيغمبر عنايت کرده، تنوين “أجراً” تنوين تعظيم است، يعني تو اجر خاصي بر خدا داري و تو داراي برجسته ترين اخلاص هستي. و خلق عظيم به معناي دين عظيم نيست، بلکه اخلاق و نفسانيّات است.
“خداوند رسول اکرم(ص) را در اين مزايا محور دانست: حيات، رحمت، محبت، شرح صدر کوثر ، خلق عظيم ، اجر غيرممنون و رضا “: “ولسوف يعطيک ربک فترضي”
مزاياي خاصي که خداوند براي رسولش قرار داد، همگي در بعدي از ابعاد، تابش و نورانيت دارند، ولي خلق عظيم او جنبه اجتماعي و رفتارهاي عمومي و جامعيت او را نشان مي دهد.
علامه طباطبايي در تفسير الميزان ذيل آيه “وَ إنَّک لَعَلي خُلُقٍ عَظِيمٍ” نوشته است: کلمه “خلق” به معناي ملکه نفساني است، که افعال بدني مطابق اقتضاي آن ملکه به آساني از آدمي سر مي زند، حال چه اين که آن ملکه از فضائل باشد، مانند عفت و شجاعت و امثال آن، و چه از رذائل، مانند حرص و جبن و امثال آن، ولي اگر مطلق ذکر شود، فضيلت و خلق نيکو از آن فهميده مي شود.
و اين آيه شريفه هر چند به خودي خود حسن خلق رسول خدا(ص) را مي ستايد، و آن را بزرگ مي شمارد، ليکن با در نظر گرفتن خصوص سياق، به خصوص اخلاق پسنديده اجتماعي اش نظر دارد، اخلاقي که مربوط به معاشرت است، از قبيل استواري برحق، صبر در مقابل آزار مردم و خطاکاري هاي اراذل و عفو اغماض از آنان، سخاوت، مدارا، تواضع و امثال اينها. آنچه ممتاز شدن رسول خدا(ص) در بين مردم حتي شگفتي براي غيرمسلمين ايجاد کرد، رفتارهاي کريمانه او، صفات پسنديده و سجاياي اخلاقي او بود تا مشمول اجر بي حساب گردد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده

خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.