برای مشاهده تصویر در حالت تمام صفحه ، به روی آن کلیک کنید
کد محصول1044
جنسیتمردانه
نوع نگینغیرخطی
سنگ نگینعقیق نباتی یمنی تراش دار
اصالت نگینطبیعی ، بدون اصلاح و فرآوری
جنس رکابنقره
نوع رکابدست ساز
سبک و مدل رکابحصیری
استاد رکاب سازهادی معیریان ، زنجان
مهر رکاب سازمعیری PJ زنجان
سایز رکاب انگشتر62.5 - 63
طول نگین23 میلیمتر
عرض نگین14.5 میلیمتر
وزن28 گرم
قیمتفروش رفته
فروخته شده

انگشتر عقیق نباتی یمنی وزن 28 گرم

رکاب نقره فیلی با ابزار حصیری مردانه دست ساز سایز 62.5 – 63 ساخته انگشترسازی معیریان ، زنجان

نگین سنگ عقیق نباتی یمن تراش ثبتی قدیمی به طول 23 و عرض 14.5 میلیمتر

توجه : نگین از انگشتر قدیمی پیاده و دوباره رکابسازی شده است

به دلیل کیفیت بالای نگین و اصالت تراش برای این انگشتر مُهر (PJ) در نظر گرفته شد

فروش رفته

حمیدیان ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۱۳ ق٫ظ

درود فراوان بر شما استاد بخشوده گرامی
این انگشتر براستی زیباست..تا بحال عقیق نباتی رنگ “یمنی” ندیده بودم و تصور می کردم عقیق های نباتی مختص “هندوستان” هستند..به نظرم تراش روی نگین اندکی شبیه عبدالرزاقی است و با دامله فاصله دارد..
آیا نگین بوسیله حرارت یا رنگ های شیمیایی تغییر یافته ؟ آیا خط و خراش عمیق بر روی آن بوجود آمده ؟ آیا عکسی از روبروی انگشتر موجود هست تا باریکی تیغه ی بالای نگین مشخص شود ؟
پیروز باشید

Arash Bakhshoodeh ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۰۶ ق٫ظ

درود بر شما برادر عزیزم
نگین این انگشتر هیچ گونه تصحیح رنگی چه از لحاظ حرارتی و چه از لحاظ شیمیایی ندارد.
عقیقهای نباتی و نسبتا کم رنگ یا بیرنگ یمنی نسبت به سایر عقیقهای سرخ و … کمتر دیده میشوند اما وجود دارند. حتی تا چند سال پیش وجود عقیقهای سوسنی یمنی نفی میشد و زمانیکه یک نمونه انگشتر عقیق یمنی سوسنی در سال ۱۳۹۲ در پارس جواهر ارئه شد ، مورد اعتراض و انتقاد همکاران واقع شدیم درحالیکه امروزه عقیق سوسنی رنگ یمنی در بازار به کرات دیده میشود و وجود این رنگ در سنگهای عقیق غیر عادی نیست.
اخیرا در نزد دوستانی که با تجار عقیق یمنی کشور یمن در ارتباط هستند ، نمونه های زیبایی از این تیپ سنگهای عقیق نباتی دیده میشود که تراش تازه دارند. لازم به ذکر است که در عقیقهای نباتی هندی تلاش میشود با حرارت و رنگ آمیزی ، عقیقهای سرخ و زرد به صورت تقلبی ساخته شود ولی اکثر این عقیقهای هندی با رنگ سرخ که نتیجه حرارت و رنگ آمیزی هستند دارای هسته شیری رنگ بوده و به سادگی قابل شناسایی و تشخیص میباشد و ان شاءالله اگر عمری باقی بود در مقاله شناخت عقیق یمنی که در دست تدوین دارم ، با شکلهای دقیق به توضیح این موضوع خواهم پرداخت.
تراش این نگین عبدالرزاقی نیست اگرچه از لحاظ هندسی بسیار به این فرم تراش نزدیک میباشد. شکل این تراشها در بازار به “تراش کلاهی” یا “تراش تبری” موسوم میباشد.
خط و خراشهای موجود بروی سطح خارجی نگین همگی مربوط به کهنه گی و قدمت نگین بوده و ارتباطی به تراشهای شناخته شده عقیق همانند تراش قطعی یمنی ندارد. گرچه ممکن است در جاهای دیگر به اشتباه این خط و خشها ، تراش تلقی شود ولی با توجه به معلومات و مسندات موجود این عقیق فقط در پشت نگین دارای تراش ثبتی میباشد و روی سطح نگین تراش یمنی وجود ندارد.
در مورد افزودن عکسهای دیگر متاسفانه با مشکل تکنیکی سنگین شدن و نامتعادل شدن صفحات محصول مواجه هستیم و افزودن تصاویر زیاد به صفحه محصول و نامتوازن بودن نسبت حجمی کارکترهای متنی به حجم تصاویر برای موتورهای جستجوگر قابل قبول نیست به همین دلیل تلاش میکنیم که تصاویر بیشتر را در کانال تلگرامی پارس جواهر نمایش دهیم و در صفحه محصول به دو و یا نهایتا سه تصویر بسنده کنیم.
در صورتی که تمایل به دریافت بیشتر تصاویر داشته باشید میتوانید با هماهنگی لازم طی تماس تلفنی ، چند نمونه عکس از زوایای مختلف درخواست کنید تا خدمت شریف شما ارسال شود.
در پایان از بابت لطف و حسن نظری که به حقیر دارید از شما سپاسگزارم

علی رضا ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ ب٫ظ

صبر و حوصله ی پاسخ گویی ،جواب کامل و فسیح سوالات بازدیدکنندگان مختلف ،ارائه ی محصولات بدون بزرگنمایی و همچنین ارائه ی محصولات با اصالت و بنام،مواردی هستند که آقای بخشوده ی عزیز را با دیگران متمایز میسازد،روزی نیست که به سایت زیبایتان سر نزنم و با اینکه از تمامی محصولات دیدن کردم و تمام نظر ها را خواندم ولی هرچه بیشتر از این سایت دیدن میکنم اعتمادم به درستی و صداقت و سادگی و ادب و معرفت شما بیشتر میشود،خدا خیرتان بدهد

Arash Bakhshoodeh ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲ ب٫ظ

شما نسبت به بنده حقیر محبت و لطف دارید علی رضای عزیز

خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.