برای مشاهده تصویر در حالت تمام صفحه ، به روی آن کلیک کنید
کد محصول182
جنسیتمردانه
نوع نگینخطی قدیمی
سنگ نگینعقیق زرد یمنی کهنه
نوشته نگینسوره توحید
استاد خط و حکاکیمرحوم حاج حسین حکاکان معروف به حاج حسین شهید
امضا و توقیع حکاکح
سبک قابسفارشی یک تکه
طول نگین48 میلیمتر
عرض نگین39 میلیمتر
سایز قابمتوسط به بزرگ
طول بازوبند70 میلیمتر
تعداد تکهیک
وزن21.4 گرم
قیمتفروش رفته
فروخته شده

بازوبند کلکسیونی وزن 21.4 گرم

عقیق زرد یمنی به متن سوره توحید با حکاکی و خط مرحوم حاج حسین حکاکان معروف و مشهور به “حاج حسین شهید

سنگ نگین به طول 48 و عرض 39 میلیمتر

قاب دست ساز به طول 53 و عرض 43 میلیمتر

فروش رفته

محمد رضا کریمی از ابهر ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۶:۰۷ ب٫ظ

سلام استاد بخشوده خسته نباشید. میخواستم بپرسم حاج حسین حکاکان معروف به حاج حسین شهید در چه تاریخی متولد شده و در چه تاریخی فوت کرده اند. و اصلا چرا نامشان حاج حسین شهید است؟میشه بفرمایید که آیا حکاکی های ایشان با کمانچه صورت میگرفته؟در بین چه سالهایی حکاکی میکرده اند؟چون من هنوز متوجه نشده ام که جزو حکاکان دوره قاجار بوده اند یا عصر جدید؟چون حکاکی با کمانچه متعلق به دوران قاجار است. با تشکر

Arash Bakhshoodeh ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۷:۱۸ ب٫ظ

سلام بر برادر عزیزم
در یکی از انگشتر های خطی با حکاکی مرحوم حاج حسین شهید با کد ۲۵۷۰ قبلا این مطلب توضیح داده شده ولی بنا به درخواست حضرتعالی اینجا دوباره یه یادآوری اجمالی از ایشون میشه :
مرحوم استاد حاج حسین حکاکان در سال ۱۳۱۵ در اصفهان چشم به جهان گشوند و هنر حکاکی را نزد پدرشان ، مرحوم حاج علی حکاکان فرا گرفتند.ایشان در سال ۱۳۳۰ و زمانی که فقط پانزده سال داشتند به تهران عزیمت کردند و در بازارچه نائب السلطنه واقع در خیابان ری به مدت سی سال به خلق آثار حکاکی دستی صرفا با کمانچه پرداختند.مرحوم حاج حسین حکاکان با شروع جنگ تحمیلی از جانب رژیم بعثی عراق ، داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل شتافتند و در سال ۱۳۶۱ و در عملیات رمضان واقع در منطقه حسینیه مفقود الاثر و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. (برگرفته از کتاب وزین دانشنامه مهر و حکاکی – تالیف استاد محمدجواد جدی)
بازاریان تهران و بسیاری از مجموعه دارانِ انگشتر و نگینهای ارزشمند ، آثار به جا مانده از آن مرحوم را به دیده تبرک نگاه میکنند و نگینهای حکاکی شده توسط ایشان طرفداران زیادی در تهران و اصفهان دارد.

خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.