برای مشاهده تصویر در حالت تمام صفحه ، به روی آن کلیک کنید
کد محصول1026
قیمتفروخته شده
فروخته شده

مجموعه زیبا از آلات جنگاوری قدیمی

البته طبق آنچه که در ظواهر امر این مجموعه دیده میشود ، گرز و تبر حالت تشریفاتی و فانتزی دارد و در ساخت و استفاده آنها جنبه عملی در نظر گرفته نشده است.

سپر قلم زنی شده و تذهیبکاری شده با طلا

طبق تعریف سپر یا اسپر (spar) کلمه ای با ریشه سانسکریتی است و در معنا وسیله ای میباشد که جنگجویان تا سده معاصر از آن برای دفاع شخصی در مقابل شمشیر و یا سایر آلات نبرد همچون نیزه ، تبر و گرز استفاده میکردند. در سالهای اولیه پس از پیدایش تفنگ و سلاح های شلیک تیر ، سپر مفهوم خود تقریبا را از دست داد تا اینکه در شکل جدید به فرم جلیقه های ضد گلوله و همچنین ادوات ضد شورشهای خیابانی دوباره سازی و مدرنیزه شد و هم اکنون تحت این عناوین جدید مورد استفاده قرار میگیرد.

در قدیم بروی سپرها نقوشی از قبیل شیر و جانواران درنده حکاکی و یا قلمزنی میکردند و بسته به منسب و درجه نظامی صاحب سپر ، این نقوش و عبارات ممکن بود با ظرافت هنری بیشتر و مزین به فلزات گرانبها مانند طلا ایجاد شود و همچنین از جواهرات گران قیمت جهت تزیین سپر بهره گرفته شود.مانند سپرهای نفیس به جا مانده از دوران قاجار و ادوار ماقبل تر در موزهای ایران و سایر کشورهای جهان که نشاندهنده اهمیت جنگی و تشریفاتی این وسیله است.

گرز نفیس قدیمی

گرز به وسیله جنگی خطاب میشود که در آن توپی فلزی به روی یک دسته فلزی یا چوبی به صورت ثابت و یا با زنجیر متصل شده و بیشتر در نبردهای سواره نظام مورد استفاده  واقع میشد.لازم به ذکر است با آنکه در جنگهای امروزی ، ورود تکنولوژی های پیشرفته استفاده از گرز را به تخیل سوق داده است اما سازندگان بازیهای کامپیوتری و رایانه ای با توجه به علاقه وافر بازی کنندگان به جنگهای قدیمی ، این سلاح محبوب را به صورت آپشن جذاب و کارآمد در اختیار کاربران قرار میدهند.

تبر بسیار زیبا

تبر به عنوان جنگ افزار در قدیم به وسیله ای گفته میشد که دارای دسته فلزی یا چوبی به همراه تیغه ای سنگ یا فلز بود و معمولا سواره نظام از آن بهره بیشتری در نبردها می برد.البته تبر کاربردهای عمومی و ابزاری دیگری نیز دارد که در اینجا منظور و مقصود نیست.

قدمت 80 – 100 سال

کد محصول 1026

فروخته شده

۸:۴۹ ق٫ظ محصول ویژه
کد محصول : 1037 زنگ باستانی ایرانی قلمزنی شده جنس زنگ : برنج سازنده : استاد اسحاقیان متن ردیف بالا : کلمه مقدس الله که 12 بار تکرار شده است…
کد محصول : 1036 زنگ باستانی از جنس برنج با قلمکاری زیبا عمل استاد اسحاقیان متن : السلام علیک یا مبین الضعفا یا علی بن موسی الرضا السلام علیک یا…
کد محصول : 1034 چاقوی زیبای نفیس جیبی دارای حکاکی های منحصر به فرد جنس دسته از استخوان میباشد ساخته استاد گرانقدر آقای رضایی قیمت : فروخته شده است

هنوز دیدگاهی ثبت نشده

اولین نفر باشید

برچسب ها :
خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.