8213

انگشتر عقیق خطی

امضای حکاک : سبحان متن : امن المتوکلون

مهر رکابساز : فتاح – زنجان رکاب شیخ احمد نقره

نقش نگین انگشتر حضرت زهرا 8213انگشتر عقیق خطی امن المتوکلون 8213

طول نگین 17/5 عرض نگین 13/5 میلیمتر

سایز رکاب 63 وزن انگشتر 19/4 گرم

فروش رفته

نقش نگین انگشتر عقیق حضرت زهرا (سلام الله علیها)

به گزارش «شیعه نیوز» یکی از ابزارهای زینتی برای زنان و مردان از قدیم الایام انگشتر بوده و هست. امّا آنچنان که از روایات دینی و از سیره پیامبر(صلی الله علیه وآله) و ائمه طاهرین برمی آید جنبه تزئینی انگشتر در فرهنگ دینی به عنوان هدف اوّل و آخر نیست بلکه استفاده از انگشتر جنبه متذکّر بودن به اسماء الهی داشته و به نوعی پناهندگی به اسماء حضرت حق از مکائد شیطانی و غفلتها است.

علاوه بر این نقش انگشتر، خود علامت و نشان دهنده ویژگی هایی در مورد اولیاء خدا است. به همین دلیل نقش انگشتری آنان متفاوت از همدیگر بوده است.

از اقوال تاریخی نقل شده در مورد زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) ثابت می شود ایشان دارای انگشتری با جنس نقره و نقش مخصوص که مزیّن به اسماء متبرکه الهی یا پیامهای معنوی دیگر است، بوده اند.

نقش انگشتری آن حضرت ” اَمِنَ الْمُتَوکِّلُون ” ؛ ” آنان که توکل می کنند، در امانند ” بود.

و نیز گفته شده که نقش آن ” اللهُ وَلِیُّ عِصمَتی ” ؛ ” خداوند نگهدار و ولی عصمت و پاکی من است ” بوده است.

گفته شده است که انگشتر حضرت نقره ای و نقش آن ” نِعْمَ القادِرُ اللهُ و یا اَمِنَ المُتَوَکلُون ” بود و یادآور شده اند که نقش این کلمات در نگین انگشتری تأثیر عجیبی در دفع دشمنان و نگهداری اموال و اولاد و بدن از شرّ انس و جن و شیاطین و تمام ناراحتی ها و آفات و بدیها و بلیات دارد.

و گفته شده است که نقش انگشتر آن حضرت نقش انگشتری حضرت سلیمان بن داوود یعنی ” سُبْحانَ مَنْ اَلْجَمَ الجِنَّ بِکَلِماتِهِ ” بوده است.

مرجع : SHIA-NEWS شیعه نیوز

۷:۵۴ ق٫ظ انگشتر 8
926 انگشتر در نجف اصل مردانه رکاب نقره دست ساز مدل ریزدیش استاد هادی معیریان ، زنجان کیفیت و اندازه نگین منحصر بفرد میباشد Durr-e Najaf Stone Silver Men’s Ring…
270 دُرّ نجف اصل تراش دامله ابعاد نگین : طول 13.5 ، عرض 12 میلیمتر انگشتر مردانه نقره دست ساز وزن 13.2 گرم رکاب مدل نیم حصیری مُهر صبا سایز…
267 دُرّ نجف اصل رکاب دست ساز نقره سایز 62 مدل فیلی ساخته استاد هادی معیریان زنجان ابعاد نگین 18*12 میلیمتر وزن انگشتر 15.9 گرم قیمت انگشتر در نجف مردانه…
۱۰ آبان ۱۳۹۵ انگشتر 8 مشاهده محصول

هنوز دیدگاهی ثبت نشده

اولین نفر باشید

برچسب ها :
خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.