برای مشاهده تصویر در حالت تمام صفحه ، به روی آن کلیک کنید
کد محصول484
نوع نگینخطی
سنگ نگینعقیق سیاه (عقیق عباسی)
اصالت نگینیمنی
نوشته نگینالودود ، آیت الکرسی
نوع و سبک خطثلث
استاد خط و حکاکیمحمد سعادتمند
امضا و توقیع حکاککا
نوع حکاکیماشینی
طول نگین28.2 میلیمتر
عرض نگین18.5 میلیمتر
قطر نگین5.3 میلیمتر
قیمت250.000 تومان
فروخته شده

نگین عقیق سیاه عباسی خطی

حکاکی ماشینی استاد محمد سعادتمند با امضای کا

متن مرکز : الودود

متن دور : آیت الکرسی

بسم الله الرحمن الرحيم

الله لا اله إ لاّ هوَ الحیُّ القیومُ لا تَا خذهُ سِنهٌ وَ لا نومٌ لَهُ ما فی السَّماواتِ وَ ما فی الأَرضِ مَن ذَا الذی یَشفعُ عِندهُ

إلا بِإذنه یَعلمَ ما بَینَ أَیدیهمِ و ما خَلفهم وَ لا یُحیطونَ بِشیءٍ مِن عِلمهِ إلا بِما شاءَ وسعَ کُرسیُّهُ السَّماوات و الأرض

وَ لا یَؤدهُ حفظُهما وَ هوَ العَلی العَظیم

سنگ نگین به طول 28.2 ، عرض 18.5 و ضخامت 5.3 میلیمتر

قیمت 250.000 تومان

توجه : جهت دریافت تصاویر بیشتر در خصوص این محصول با شماره همراه زیر تماس حاصل بفرمائید :

۰۹۱۲-۶۴۱-۸۳۰۰

*****

” ودود ” از مادّه ی «وُدّ» ( بر وزن حُبّ ) به معني « دوست داشتن » توأم با « تمنّا و آرزو » است و به گفته ی « راغب » در هر يک از اين دو معنی ( بلکه در هر دو معنی ) نيز به کار مي رود.
اين واژه از اسمای خداوند و به معنی ” دوستدار ” می باشد که وزن صرفی آن – صيغه ی مبالغه – دلالت بر کثرت آن دارد . اين اسم دوبار در کتاب الهی ذکر شده که يک بار قرين اسم ” غفور ” و بار ديگر قرين اسم ” رحيم ” می باشد . اين اسم برگرفته از ريشه ی « وَدّ » به معنی حُبّ – دوست داشتن – است که وزن صرفی آن مقتضی دو تفسير است : 1 ) به معنی اسم فاعل ، يعنی خداوند دوستدار است که از اين حيث تجلّی اين اسم در گرو ظهور غير مي باشد و اين اسم در زمره ی اسمای جمالی فعلی قرار می گيرد . در اين صورت خاستگاه اين اسم از اراده ی الهی بوده و سرّ التفات وی در فاعليّت وي در مرتبه ی رحمانی و رحيمی مندرج در اسم رحيم است . از اين رو بندگان الهي از طريق اسم ربّ و رحيم به اسم ” ودود ” او راهنمايی شده اند . 2 ) به معني اسم مفعول ، يعنی خداوند ذاتی می باشد که مورد عشق است و محبوب می باشد ، از اين رو اين اسم در زمره ی اوصاف ذات قرار می گيرد . در آيه ی کريمه « وَهُوَ الغَفُورُ الوَدُود » ( بروج/14 ) ، اين اسم قابل معنی به هر دو تفسير می باشد .
منبع مقاله : 
شريف کاشانی ، ملاحبيب الله ؛ ( 1383 ) ، خواص و مفاهيم اسماء الله الحُسنی ( نامهای زيبای خداوند ) ، ترجمه ی محمدرسول دريايی .

تهران : نشر صائب ، چاپ ششم. 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده

اولین نفر باشید

برچسب ها :
خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.