برای مشاهده تصویر در حالت تمام صفحه ، به روی آن کلیک کنید
کد محصول110
نوع گوهرخطی قدیمی
جنس گوهرعقیق
اصالت گوهرطبیعی و بکر
نوشته نگینسلام علی ابراهیم
نوع و سبک خطقدیمی
استاد خط و حکاکینامعلوم
امضا و توقیع حکاکندارد
طول سنگ26 میلیمتر
عرض سنگ18 میلیمتر
قطر سنگ 4 میلیمتر (ضخامت)
قیمتفروش رفته
فروخته شده

عقیق خطی قدیمی

متن : سلام علی ابراهیم

Engraved Ancient Agate Stone

Salam ala Ibrahim

حکاکی و تذهیب بسیار زیبا

 

بهبهان ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۶:۲۰ ب٫ظ

با سلام خدمت برادر ارجمندم جناب آقای بخشوده و همه بینندگان عزیز. چندپرسش داشتم: چگونه قدمت نگین یا رکابی را تعیین میکنید؟ سال ساخت را جدا از تاریخ درج شده برروی اثر، چکونه میشود به دست آورد؟ آیا آزمایشی در این میان کار تعیین قدمت را انجام میدهد؟
جدا از این اینها بنده با جست و جو در گالری شما و جاها دیگر ، اندکی به شناخت انواع نگین ها رسیده ام ؛ آیا کتاب یا اثری هست که بتوان با مراجعه به آن به شناخت انواع نگین و رکابها دست پیدا کرد؟ یا باید به صورت پراکنده و جست و جو در اینجا و آنجا و جاهای مختلف به این شناخت رسید؟ اگر اینگونه باشد کار شناخت خیلی دشوار میشود.
روشن تر بگویم: می خواهم انواع نگین و رکاب ها و نیز جزییات آن را بشناسم، چه کمکی یا راهی پیشنهاد میکنید؟ چه کتاب یا اثر وجود دارد که با مثال به این شناخت رسید؟

Arash Bakhshoodeh ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۳۲ ب٫ظ

سلام برادر عزیزم
جهت تعیین تاریخ ساخت انگشتر و یا حکاکی نگین از نمونه های معیار با سال ساخت مشخص استفاده میشود.
گاهی از اوقات تاریخ دار بودن حکاکی کمک شایانی به شناخت صحیح قدمت یک اثر مینماید و در کنار اینها با بازدید از موزه ها و دیدن آثار کارشناسی شده و مقایسه با نمونه های مشابه میتوان به تخمین تاریخ تقریبی قدمت یک اثر پرداخت.
از طرف دیگر مطالعه کتب علمی و مستند تالیف شده توسط اساتید ممتاز ایرانی میتواند به شناخت صحیح قدمت یک اثر کمک کند. بنده در این مورد کتاب فاخر “دانشنامه حکاکی” تالیف استاد محمدجواد جدّی را به علاقمندان محترم پیشنهاد میکنم و مطمئن هستم این مرجع علمی بینظیر پاسخگوی سوالات زیادی در زمینه شناخت آثار حکاکی و انگشترسازی باشد.

بهبهان ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۳۱ ب٫ظ

با سلام خدمت برادر بزرگوارم
از دقت و سعه صدر شما در خوانش کلمه به کلمه پرسش های حقیر و پاسخ های صبورانه و دقیق ، بی نهایت سپاسگزارم. امیدوارم همیشه تندرست و بی غم باشید.

انگشترهای فروش رفتهS RINGS
خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.