نگین انگشتر عقیق خطی بسم الله 8015انگشتر عقیق خطی بسم الله ضابطی 8015انگشتر خطی بسم الله ضابطی س ع 8015انگشتر بسم الله الرحمن الرحیم سبک طغرا 8015

8015

انگشتر عقیق خطی

حکاک : آقای سید عباس ضابطی (س ع)

متن : بسم الله الرحمن الرحیم

سبک طغرا

نوع رکاب : پروانه ای

جنس رکاب : نقره

طول نگین 12 عرض نگین 9/5 میلیمتر

سایز انگشتر 58/5 وزن انگشتر 8/7 گرم

قیمت : 550.000 تومان

فروش رفته

**************************************************************

نگین انگشتر خطی ضابطی وان یکاد 8015انگشتر عقیق خطی ضابطی وان یکاد 8015

حکاک : آقای سید عباس ضابطی

انگشتر عقیق خطی

متن : آیه شریف و ان یکاد

در کانون نگین بسم الله به صورت طغرا حکاکی شده است

فروش رفته

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ

نزدیک است که کافران هنگامی که آیات قران را می شنوند تو را با چشمان خود هلاک کنند و می گویند او دیوانه است در حالی که قران جز مایه بیداری برای جهانیان نیست.

«این آیه هنگامى نازل شد که کفار مى‏ خواستند به پیغمبر چشم زخم بزنند و با نظر کردن او را آسیب برسانند. قومى از قریش به حضرت نگریستند و گفتند: ما مانند او کسى را ندیده ‏ایم و نیز مانند دلایل او دلایلى نشنیده‏ ایم.

در قبیله بنى اسد شخصى بود که اگر گوشت مى‏ خواست، هر شتر و گاو فربه‏ اى را که در راه مى‏ دید آنها را چشم زخم مى‏ رساند و به کنیز خود مى ‏گفت:

زنبیل و پول بر گیر تا گوشت بیاورى، مدتى نمى ‏گذشت آن شتر یا گاوى را که قبلًا او دیده و به آن چشم زخم رسانده بود، در حال مرگ مى‏ افتاد و صاحب آن مجبور میشد که سر آنها را ببرد و گوشت آنها را بفروشد.

کلبى گوید: مردى بود که دو یا سه روز غذا نمى‏ خورد و بر در سرا پرده خود مى‏ آمد. به گوسفندانى که از آنجا مى‏ گذشتند، نظر مى‏ افکند و مى‏ گفت:

من تا امروز چنین شتر یا گوسفندى را باین خوبى و فربهى ندیده‏ ام گوسفند آن هنوز چند گامى بر نداشته بود که به زمین مى ‏افتاد. کفار این مرد را فرا خواندند تا با چشم خود به رسول الله (ص) چشم زخم برساند. همین کار را هم کرد. پس خداوند تعالى، فرستاده خود را از چشم زخم او در امان داشت و این آیه را فرو فرستاد.»

منبع : کتاب “شان نزول آیات”
نویسنده :محمد جعفر اسلامی

آیا به همراه داشتن (و ان یکاد…) برای جلوگیری از چشم بد موثر است؟
رسول اکرم(ص) فرمود: «چشم زخم واقعیت دارد و مرد را در قبر و شتر را در دیگ قرار میدهد»، (بحارالانوار، ج ۶۳، ص ۲۶).
کنایه از این که شتر در اثر چشم ‏زخم مریض میشود و صاحبش از ترس تلف شدنش او را ذبح میکند.از رسول گرامی اسلام روایت شده که آن حضرت روزی از قبرستان بقیع میگذشت. در آن‏جا فرمود: «به خدا قسم بیشتر اهل این قبرستان به سبب چشم‏ زخم در این جا آرمیده ‏اند»، (تفسیر منهج‏الصادقین، ج ۹، ص ۳۹۱).
درمان این مشکل:الف) یاد کردن خداوند؛ از امام صادق(ع) روایت شده است: «هر کس از سیرت و صورت برادر مسلمانش خشنود شود، خدا را یاد کند؛ زیرا وقتی خداوند را به یاد آورد ضرری به برادر مؤمنش نمیرسد»، (بحارالانوار، ج ۶۰ ، ص ۲۵).
ب ) گفتن «تبارک اللّه‏ احسن الخالقین؛ امام صادق(ع) فرمود: «کسی که چیزی از برادرش او را متعجب ساخت این جمله را بگوید، زیرا چشم‏ زخم حق است»، (همان، ص ۲۶).
ج ) گفتن «امنتُ باللّه‏ و صلی اللّه‏ علی محمد و آله»؛ پس از آن اثر چشم‏ زخمی خنثی میگردد.
د ) قرائت سوره «ناس» و «فلق» هنگام ترس از چشم‏ خوردن، (همان، ج ۹۲).
ه ) نوشتن سوره‏های «حمد»، «اخلاص»، «ناس»، «فلق» و «آیة‏الکرسی» در ورقه‏ ای و به همراه داشتن آن، (همان، ص ۲۵).
و ) قرائت سه مرتبه ذکر «ماشاءاللّه‏ لاحول ولا قوة الا باللّه‏ العلی العظیم» به هنگام ترس از چشم خوردن یا چشم زدن، (همان، ص ۲۶).
اما نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که واقعیت داشتن چشم زخم منافاتی با اراده و خواست و قدرت خداوند ندارد بلکه این مسأله نوعی قدرت ماوراء الطبیعه است که خداوند آن را قرار داده مانند بسیاری از کارهای دیگر که به واسطه تربیت و قدرت روح آدمی قابل تحقق است.در رابطه با آیه و ان یکاد الذین … باید توجه داشت که خواندن آن در روایات سفارش شده است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده

خبرنامه NEWSLETTERS
برای عضویت در خبرنامه اینترنتی وبسایت پارس جواهر لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.